Zkoušky ČKS MZŘ a NZŘ 5.5.2024

05. 05. 2024

RozhodčíJaromír Klapal

Kladeč: Jana Lexová

V posunutém termínu jsme pořádali další ze zkouškových akcí, opět velmi početně obsazenou. Z 16 nastoupených psovodů pouze 2 týmy neobstály, což je vynikající výsledek. Navíc byly k vidění tradičně velmi pěkné výkony.

Celkově nejkontaktnější poslušnost předvedla mladá borderkolie Bridgitte, která získala 58 bodů. I další začínající týmy předvedly v kategoriích ZZO a BH kvalitní cviky. Rotwajlerka Esdeath dokázala, že i toto plemeno může být milým rodinným psem.

Nejmladší tým – 10 letá Amálka a roční „Agi“ si vysloužily potlesk za skvělé vystupování a zvládnutí  problémových situací. Potlesk si zasloužila i desetiletá veteránka Meggi, které by její věk nikdo nehádal J

Ve vyšších třídách je třeba vyzvednout borderáčka Cukríka za velmi sympatickou poslušnost v kategorii ZZO1. Ještě více pochvaly si zaslouží Pasco v UPR1, známka Velmi dobře v této již vrcholovější třídě je opravdu krásný výsledek.

Nejtěžší zkoušku absolvovala ovčačka Dee Dee, a to nejvyšší stopařskou speciálku NZŘ. Poslušnost sice nevyšla nejlépe, zato práce na obou stopách (čtyřhodinové a hodinové s křížením, které absolvovala těsně po sobě) byla skvělá – 96 a 93 bodů.

Fotografie z akce:

1. zkoušky z výkonu 2024