Děti a psi

Od počátku ZKO Javorka se věnujeme tréninku malých pejskařů od začínajících až po Reprezentační družstvo Pardubického kraje. Díky našim bohatým zkušenostem jsme schopni pracovat s nejrůznějšími plemeny i s problémovými psy a připravit je pro juniorské soutěže.

V repre družstvu jsme na úroveň MR připravovali psy plemene NO, BOM, briard, švýcarský ovčák, borderkolie i různé křížence.

Nováčky zaučíme od úplných základů péče o psy a pro ně i jejich pejsky najdeme nejideálnější sportovní disciplínu.

Reprezentace

Mladý mistr v družstvech 2002, 2003, 2004, 2007, 2010, 2015, 2016.

Secviky mládeže

Během celého roku v našem i zapůjčených areálech provádíme tzv. Secviky mládeže zaměřené na přípravu Repre družstva, kterých se mohou zúčastnit i začínající psovodi, kteří si tak mají možnost vyzkoušet i vyšší tréninky.

Letní tábory pro děti a psy

Naše specielní každoroční akce je zcela unikátním projektem, který je určen jak členům ZKO tak dětem bez členství – tedy veřrejnosti.Velice pestrý program zahrnuje rozsáhlé kynologické disciplíny – všestrannost IPO a NZŘ, specielní stopy, obranu, Agility, Dogdanding, Obedience, Fly ball, Canisterapie, Dogtrakking, BVK, Výstavní příprava – Juniorhandling a další. Dalšími zajímavými aktivitami je plavání se psy, maškarní psí rej, psí soutěže Top Dog a Psí olympiáda, táborový Hopy Team a mnoho dalšího včetně teoretických přednášek se specialisty – veterinář, policejní psovod, členi Záchranné kynologické brigády atd.

Junior Open

Již 8 let pořádáme soutěž určenou mladým a juniorským psovodům v nejrůznějších disciplínách, které probíhají souběžně na dvou velmi kvalitních fotbalových stadionech. Několik let je součástí akce i MČR mládeže a juniorů v Obedienci a Dogdancingu, které jsou jediné v rámci FCI.

Souběh startů je vynikající příležitostí pro diváky, kzteří mají vše takříkajíc na jednom místě a především pro závodníky, kteří mají možnost při svých kategoriích zhlédnout i další disciplíny – a navíc mohou startovat během jediné akce v několika kynologických oborech, což se velmi osvědčilo.

 

Zajímá vás něco dalšího?Napište nám

*
*