Velikonoční Obéčko a Speciál 24.3.2024

24. 03. 2024

Letošní rok jsme se opět rozhodli zahájit závodní sezonu poměrně brzy a uspořádali celodenní závod v obedienci i všestrannosti. Startující mohli využít příležitosti v jednom dni zavodit v obou disciplínách. Tentokrát – oproti loňskému roku, kdy byl po část zimy sníh a tedy i správná zimní atmosféra – se počasí podobalo kříženci pozdního podzimu a jara. Zvolili jsme tedy jiný, také zajímavý termín – období Velikonoc. Závod jsme naplánovali na 24. březen, neděli před velikonočními svátky. 

Dopoledne bylo vyhrazeno Velikonočnímu Obéčku. Otevřené byly kategorie OB-Z a OB1, následovala část neoficiální, starty OB0 pro začátečníky a OB1 pro všechny zájemce. Tato neoficiální část byla přizpůsobena začátečníkům, kteří si tak mohli vyzkoušet, jak to na závodech vypadá ale také ostříleným závodníkům, kteří si pod dohledem rohodčí chtěli vyzkoušet určité cviky a přitom pracovat více tréninkově pro zvýšení motivace svého pejska. Role rozhodčí se ujala Markéta Píšová, stewardovala jí Iveta Skalická. 

Odpolední čas patřil všestrannosti, konkrétně katagoriím ZZO, ZZO1, ZZO mládeže a neoficiální ZZO pro začátečníky. Rozhodčími byli Petr Vyčítal a Iveta Skalická.

 

Fotografie z akce:

Obéčko od Simony Hlávkové

Velikonoční Obéčko 2024

Velikonoční Speciál 2024

  

Propozice obou akcí a výsledky jednotlivých soutěží: