Závod 1. Rally obedience

04. 06. 2023

Krásný prostor stadionu FK Česká Třebová jsme se tento den do třetice rozhodli využít i pro závod v celkem nové disciplíně – Rally Obedience. Naši členové se s ní seznámili praktičtěji na dvou jarních seminářích, první vedla Iveta Skalická, druhý Lada Richterová. Následoval neoficiální závod 8. května. Naše výkony posuzovala Lada a rohodně nás nešetřila se slovy "Ať víte, do čeho jdete". Nyní jsme tedy do toho šli již naostro. Dnešní závod byl úvodním závodem Seriálu RO, který se skládá z celkem tří závodů. Oceněné budou vždy jednotlivě, zároveň se ale získané body zapíší do celkové tabulky celého Seriálu. Ten bude vyhodnocený po ukončení třetího závodu. O vítězi rozhodne součet bodových výsledků týmů z těch částí, kterých se zúčastnili. Druhý start bude 27. srpna, třetí plánujeme na říjen, tento termín bude teprve upřesněn. Oba starty proběhnou už standardně na cvičišti ZKO Javorka. 

Dnešní závod byl otevřený našim členům i široké veřejnosti. Podmínkou startu bylo zařídit si předem výkonnostní knížku a přihlásit se do data uzávěrky soutěže. Otevřené byly kategorie RO-Z a RO1. Role rozhodčí se ujala Anička Musilová. Byla spravedlivá, leč přísná a neunikla jí žádná chybička.

Vykonávání parkuru bylo zajímavé, místy i náročnější. Přeci jen je RO novější záležitost, parkur si staví před závodem rozhodčí a závodníci se s ním seznámí až těsně před zahájením – a samozřejmě bez svých psích parťáků. Nejde si ho tedy dopředu natrénovat. Co určitě pomůže je seznámit se v předstihu s kartami jednotlivých tříd, z kterých si určený počet rozhodčí pro svůj parkur vybírá. Je-li to možné, vyzkoušet si několik cvičných parkurů. A být při vykonávání parkuru soustředěný a mít dobře namotivovaného pejska. I když ne všichni napoprvé úspěšně zkoušku splnili, poměrně dost týmů dosáhlo nejvyšího hodnocení Výborně. Pejskům i jejich páníčkům se povětšinou dařilo a hlavně – akci si všichni užili. V pohodě, s úsměvem, s novými zážitky. 

Závěrečnou tečkou soutěžního dne, takovou třešničkou na dortu, byla Tuneliáda. Šlo o probíhání několika spojenými tunely na čas, konečná délka tunelu mohla lecjakého pejska i zaskočit. A že zde nerozhoduje plemeno je vidět na vítězi, roztomilém papillonovi, který byl naprosto úžasný.

Soutěž RO se moc líbila a už teď se těšíme na její srpnové pokračování. Chcete-li se zúčastnit, rádi vás na našem cvičišti přivítáme. Bližší informace najdete na webu naší ZKO v části Nadcházející akce pod názvem Závod Rallye obedience s datem 27. srpna. Zde jsou již k dispozici propozice i přihlašovací formulář.

Těšíme se na vás. A zároveň děkujeme všem zúčastněným týmům za vytvoření pěkné atmosféry a dodržování všech pokynů pořadatelů. Byli jste zkrátka bezvadní.

 

Fotografie ze závodu: Rally obedience 2023 – 1. soutěž seriálu

Jste-li v této discipláně nováčkem, vše důležité o Rally Obedience se dozvíte na webu klubu Obedience: www.obedience.cz/rally-obedience

Výsledky závodu: