Zimní Obedience a Speciál

21. 01. 2023

Protože zahálet se nemá ani v zimě, naplánovali jsme lednovou sportovní akci. Tentokrát dokonce dvě najednou. 

V sobotu 21. ledna se konalo na našem cvičišti velké sportovní klání. Počasí se rozhodlo, že bude opravdu zimní a ráno nás přivítalo mrazíkem a sněhovým popraškem. Protože v zimě se stmívá přeci jen brzy, začátek závodu byl již po osmé hodině, ale věříme, že na dobré náladě to závodníkům a jejich psím kamarádům neubralo. Protože jsme chtěli vyjít vstříct závodníkům, kteří se věnují různému výcviku, byl pro soutěžní týmy možný start v obou částech. 

Dopolední hodiny patřily Zimnímu Obéčku. Nejprve proběhla oficiální soutěž ve třídách OB1 a OB-Z, následovala část doprovodná –  Neoficiální závod OB, ve které mohli psovodi motivovat své pejsky pomocí pamlsků či hračky. Start v neoficiální části je výhodný pro týmy, které s obediencí začínají a chtějí sebe i své psí parťáky seznámit s prostředím závodů a vyzkoušet si i závodní atmosféru. Tyto starty někdy využívají i zkušené týmy pro zlepšení motivace pejsků při soutěži či zaměření se na cvik, se kterým mají v ostré soutěži někdy problémy. Role rozhodčí se ujala Markéta Píšová, stewardovala Iveta Skalická. 
 
Po ukončení Obéčka následovala část odpolední – Zimní speciál s kategoriemi ZZO a ZZO1 a také s částí neoficiální, soutěží pro začátečníky s pamlsky dle ZZO. Rozhodčím tohoto závodu byla Iveta Skalická.

Závodníků se sešlo poměrně dost, potěšil nás velký zájem o doprovodné soutěže. Jsme rádi, že k nám zavítali i soutěžící od jinud. U OB je to běžnější, soutěžní týmy bývají z celé republiky. Ve Speciálu jsme uvítali naše známé a kamarády ze ZKO Moravská Třebová i závodníky z Ústí nad Orlicí. Všem vám děkujeme. Vždyť co jsou to závody bez závodníků. Věříme, že jste si závody užili a nastartovali sportovní kynologické nadšení v novém roce. A těšíme se, že se zase s většinou z vás uvidíme na našich dalších akcích, které na tento rok připravujeme. 

 

Fotografie z akce na Rajčeti:

Zimní Obéčko

Zimní Obéčko – nesoutěžní tréninková část

Zimní Speciál

 

Výsledky soutěží: