MČR mládeže a juniorů stopařů - Žatec 2019

12. 10. 2019

Rozhodčí: Jiří Čákora, Jaromír Klapal, Iveta Skalická

Celkem startovalo ve 3 kategoriích 35 závodníků – Mládež – doplňková kateg. 15 / Mládež – 9 / Junioři – 11

Naši psovodi měli zastoupení v hlavní kategorii Mládeže a v Juniorech. 

Počasí bylo opravdu vydařené – po deštích a nízkých teplotách přišlo výrazné oteplení se zcela jasnou oblohou. Terény byly různorodé – travní porost se zbytky po sekání, vojteška, ozimé osení. Ovšem výsledky byly téměř katastrofální. V hlavní kategorii Mládež nesplnil bodový limit z obou stop žádný závodník. 

První den – ZPS1 na osení – splnila limit pouze naše členka Karolínka Hyláková s Indianem, ovšem druhý den na FPR3 s nedařilo ani této dvojici.

Juniorský tým Karel Brulík se Zorettou Niox nedošel s bodovým limitem ani jednu ze stop. V této kategorii byli z 11 psovodů úspěšní pouze dva.

Ani v lehčí Doplňkové kategorii nebylo k vidění více kvalitních výkonů. Na první stopě FPR1 měli navíc někteří psovodi problémy s kladením vlastních stop. S bodovým limitem z obou stop nakonec ukončilo MR z 15 závodníků pouze 8. 

Výtky byly i k účasti velmi mladých závodníků, kdy jim jejich rodiče nebo vedoucí museli psy prakticky dovést až ke stopě či dokonce na stupně vítězů…. Zasahování do předvádění psů ze strany dospělých se týkalo v některých případech i relativně starších závodníků, rovněž smutným faktem zůstává minimální počet psů, které si cvičí sami mládežníci… 

Doplňková kategorie:

1.místo - Tomáš Mach - Jenny Anrebri

Mládež (ZPS1+FPR3):

1.místo Natalie Spreitzerová - Gwen

3.místo KAROLÍNA HYLÁKOVÁ - INDIANA SLEZSKÝ HRÁDEK - ČT Javorka

Junioři (ZPS1+FPR3):

 

1.místo /Juniorský mistr Martina Nemravová - Janica Aykmar

11.místo KAREL BRULÍK - ZORETTA NIOX - ČT Javorka